ono

V japonském herním průmyslu jde dlouhodobě vysledovat několik velmi silných trendů. Jeden z nich se týká Segy, která miluje dělat vše “tajně”. Oznámení o nových titulech, o datech vydání nebo o jejich změnách tato společnost vydává (pokud je tedy vůbec vydá) mnohem později, než je v herním průmyslu zvykem. Zatímco jiné firmy své hry běžně intenzivně propagují celé roky před vydáním, u Segy není nic neobvyklého, že byť jen práci na novém titulu přizná necelý půl rok před jeho uvedením na trh.

Další výrazný trend se týká společnosti Capcom, respektive Yoshinori Ona, výkonného producenta Street Fighter série. Ten je — podobně jako producent Tekken série Katsuhiro Harada — velkým milovníkem Virtua Fighteru. A kromě toho je to člověk, který miluje něco oznamovat. Už několik měsíců se baví tím, že hráčům čekajícím na Ultra Street Fighter 4 oznamuje, kdy oznámí (nebo naopak neoznámí) datum oznámení totožnosti páté nové postavy, která se v téhle hře objeví.

A teď se oba tyhle trendy daly dohromady.

Virtua Fighter totiž slaví 20 let od vydání prvního dílu a v souvislosti s tím uspořádal celou řadu diskusních panelů, oslav a rozhovorů s lidmi spojenými s touto sérií. To vše najdete na jejich stránkách, které se celému tomuto výročí věnují. A jako zatím poslední novinka se tam objevil rozhovor právě s producentem Street Fighteru, Yoshinori Onem. Na tom by nebylo samo o sobě nic zajímavého a ani samotný rozhovor ničím nezaujme — klasické vzpomínání na doby minulé, zejména na období, kdy byl VF2 součástí japonské mainstreamové kultury. Ale nebyl by to Ono, aby si trochu nepřisadil. Na samém konci rozhovoru je totiž nenápadná větička, že už se nemlže dočkat, až oficiálně uslyší velké VF oznámení.

Zajímavé je, že Yu Suzuki, který VF kdysi vytvořil, se v jednom diskusním panelu pořádaném u příležitosti 20. výročí sám ptal, jak to vypadá s budoucností Virtua Fighteru. Zástupce Segy ho ale poměrně nevybíravě uzemnil prohlášením, že je to diskuse o minulosti a ne o budoucnosti celé série a že takové otázky nejsou na místě.

zdroj: VF|CZA