usf4_dan

Capcom na letošní E3 oznámil ledasco, ale bojovku žádnou. To ovšem neznamená, že nejsou žádné novinky. Shodou okolností se totiž samotný prezident a generální ředitel Capcomu — Haruhiro Tsujimoto — v jednom rozhovoru přímo zmínil o plánech, kterou tato společnost se svou největší bojovkářskou sérií má.

Podle Haruhira bude SF5 rozhodně maximálně využívat možností, které hrám poskytuje hraní online; a kromě toho bude udělané tak, aby bylo přístupnější pro nováčky a začátečníky. Ale to byl jen začátek.

“Rádi bychom se oprostili od konceptu, že v naší další (Street Fighter) hře zkušení hráči budou vyhrávat, ale nezkušení prakticky okamžitě prohrají.”

A jak toho chce Capcom dosáhnout? Inu, jejich plán je jednoduchý: trochu těm nezkušeným hráčům pomohou. Formou placených výhod, které nováčkům vykompenzují jejich neznalost a nezkušenost.

Jiné věci ale znějí rozumně. Vývojáři by například rádi přišli s featurou, která by hráčům umožnila přímo ve hře sledovat živě zápasy mezi top level hráči a tak se z jejich hry učit.

Navíc Street Fighter 5 vyjde “až za pár let,” ale Capcom už teď ví, že by ho rád vydal pro PS4 a Xbox One.