SFxT

Microsoft zatím ještě oficiálně nic nepotvrdil (ovšem ani nevyvrátil), ale několik vydavatelů her běžících po službou GFWL (Games for Windows Life) už připustilo, že GFWL skončí k 1. červenci 2014. Při tom i mnoho her pro Steam využívý služeb GFWL k podpoře věcí jako jsou ukládání savů a statistik — nebo k hraní online. Všechno tohle by mělo skončit a hry o své funkce buď přijdou, nebo budou muset přejít na jinou službu.

Internetový herní magazín Joystiq proto zkontaktoval řadu hernách vydavatelů, aby se jich zeptal, jak to vidí s další podporou svých titulů po uzavření GFWL. Jednou z těchto společností byl i Capcom, kterého se změna dotkne v případě 9 různých titulů, z nichž 2 jsou bojovky — konkrétně SSF4AEv2012 a SFxT. Odpověď byla více než překvapivá.

Zatímco v případe SSF4AEv2012 (a posléze USF4) počítá Capcom s převedením pod Steamworks a zachováním plné podpory, tak v případě SFxT neplánují nic. Vůbec nic. Je proto velmi pravděpodobné, že 1. července přestane u PC verze této hry fungovat online hraní a řada dalších funkcí.

Celý seznam titulů dotčených uzavřením GFWL a plánovaným řešením jejich funkcí najdete ZDE.

zdroj: Joystiq