Blazblue Chronophantasma sice ještě v Evropě a Americe nevyšlo oficiálně, ale spousta hráčů už hraje japonskou verzi. A i když BB Chronophantasma není oproti jiným bojovkám tak hraná, o Kokonoe a její potenciální síle slyšel prakticky již každý.

Tento “kočičí problém” se řeší prakticky všude — například Jiyuna (jeden z nejlepších hráčů BB v USA) je toho názoru, že EVO 2014 vyhraje ten, kdo bude nejlépe zvládat Kokonoe mirror matche. A tak nakonec došlo k tomu, že se Kokonoe zabanovala ze série menších turnajů Rebel Up. Pokud chcete vědět proč, čtěte dál.

NerdJosh a Jyosua sepsali hlavní důvody, proč je Kokonoe považovaná za tak silnou postavu. A v seznamu jsou věci jako:

  • Vysoký damage ve srovnaní se zbytkem postav, schopnost mít corner carry komba z 2A.
  • Úžasný mixup potenciál.
  • Unblockable super, ze kterého dovede utéct jen pár postav — s extrémně jednoduchými setupy. Navíc zvyšuje scaling navazujících útoků, místo aby ho snižoval — potenciál komb z tohoto unblockablu je 7000+.
  • Infinite blockstring, ve kterém je velice jednoduché baitovat counter assault a který nabíjí metr natolik, aby Kokonoe mohla udělat unblockable super.
  • 100% kombo z 2A.
  • Dominantní neutrální hra.

A to nevypisuji zdaleka všechny důvody.

Organizátor CEO Alex Jebailey, který přemýšlí nad tím, jestli Kokonoe zakázat, vytvořil anketu kde přepsal celý seznam. Pokud si ho chcete přečíst a případně zahlasovato případném Kokonoině banu, klikněte ZDE.

Jestli bude Kokonoe zakázaná na všech turnajích, nebo se ban omezí jen na Rebel Up, to je otázka. Někteří organizátoři by raději nejdříve viděli na vlastní oči, jak moc dovede být dominantní. Potenciál postavy vidět je, na druhou stranu jej musí hráči umět využít.

A závěrem — občas pomůže pro poznání/pochopení vizální pomůcka.