usf4

Francouzské stránky SSFRanking obsahují celou řadu unikátních featur; a jednou z nich je možnost podívat se na aktuální žebříček nejlepších japonských hráčů Ultra Street Fighteru 4. A to jak celkový, tak i pro jednotlivé postavy.

Žebříček při tom nabízí celou řadu zajímavých informací… Tak například Daigo v něm se svými herními kartami drží celkové 8. místo (Evil Ryu), a pak ještě 51. a 61. místo (Ryu). Při tom je nejlepší ERyu a Nejlepší + druhý nejlepší Ryu v Japonsku. Ale je toho víc.

Nejlépe hodnoceným hráčem je Nemo, známý na západě spíš pro své výkony v UMVC3. Ten drží první místo se svým Rolentem. Wao a jeho Oni jsou čtvrtí. Zato takový RZR|Itabashi Zangief je na celkovém 70. místě v Japonsku… s T. Hawkem. Kartu pro Zangiefa nemá. Zajímavé je i to, že AVM|GamerBee byl v Japonsku jen první týden po vydání hry a pak musel odjet. I přes to se jeho Adon drží na celkovém 93. místě.

A jak si vedou postavy celkově? V top 100 je jich zastoupeno celkme 37 ze 43, což zní překvapivě dobře. Ještě překvapivější ale je výčet postav, které se do oné stovky nedostaly… Jsou to Dan, Dee Jay, El Fuerte, Gouken, Hakan a… Fei Long.

Celkově jsou jednotlivé postavy zastoupené takto:

– Rolento 9
– Guile 5
– Juri 5
– M. Bison 5
– Poison 5
– Ryu 5
– Sagat 5
– Chun-Li 4
– Elena 4
– T. Hawk 4
– Blanka 3
– C. Viper 3
– Ibuki 3
– Rose 3
– Yang 3
– Abel 2
– Adon 2
– Akuma 2
– Cammy 2
– E. Honda 2
– Evil Ryu 2
– Gen 2
– Guy 2
– Ken 2
– Seth 2
– Yun 2
– Zangief 2
– Balrog 1
– Cody 1
– Dhalsim 1
– Dudley 1
– Hugo 1
– Makoto 1
– Oni 1
– Rufus 1
– Sakura 1
– Vega 1

Další podrobnosti si můžete dohledat sami v USF4 žebříčku.