Třetí ročník CZAOL je úspěšně za námi. Zajímá vás, jak dopadl a kdo vyhrál? Po uplynulém víkendu to už víme!

Podrobný přehled si můžete udělat v Google Doc dokumentu, kde je vše detailně vidět, ale i tak není důvod neukázat si co a jak a neudělat si nějaké to shrnutí.

Celkově jsme letos hráli dvě ligy — Tekken 7 (PC) a ANIMU. Do obou lig se aktivně zapojilo po 18 různých hráčích, přičemž každého kola se v průměru zúčastnilo 8,7 tekenistů oproti 7,0 hráčů anime. A zatímco v T7 lize se hrál pouze jeden titul (logicky), v ANIMU lize se během sedmi kol vystřídaly celkem čtyři hry.

Velký dík patří letos Píďovi, který se ujal organizace a streamování ANIMU ligy a vypomohl i s Tekken ligou.

A teď už pojďme na výsledky jako takové.

Tekken 7 ligu vyhrál Dejma (Yoshimitsu) nejtěsnějším možným rozdílem před druhým JakSeRodi (Kuma/Panda), kdy o vítězi rozhodovalo doslova finále posledního ligového kola. Třetí skončil Snake (Geese).

ANIMU liga měla, pokud jde o výsledky, značně nečekaný vývoj. Celkovým vítězem se nakonec stal Ratty před druhým Ezuličem. Třetí místo obsadil Mot1onM4n a bramborový čtvrtý byl iredium.

Dalšího kola se dočkáme po po prázdninách v říjnu. A co se bude hrát? To se ještě uvidí, ale Tekken 7 vypadá jako nová stálice na naší scéně. A ANIMU formát se, zdá se, také osvědčil, takže v něm nejspíš budeme pokračovat. No a pak tu jsou potenciální kandidáti na vlastní ligy — například Mortal Kombat 11 nebo Samurai Shodown.